[Home] Zpět na první stránku

WEBOVÉ STRÁNKY LOVĚŠICE

1.5.2013 až 10.9.2013

 

 

 

 

GALERIE FOTOGRAFIÍ

 

Stezky odvahy 2006 až 2013

 

 

Úterý 10.9.2013 20:30

STRAŠIDLA NEJSOU!

Fotografie Miruška Ševčíková

Z horních dvou fotek letošní Stezky je zřejmé, že v lověšickém katastru žádná strašidla nemáme, že se jednalo o příslušnice a příslušníky realizačního týmu... no, hlavně, že se děti dobře bavily.

 

 

Čtvrtek 5.9.2013 18:30

101 NOTÁŘSKY OVĚŘENÝCH PODPISŮ...

...jako těch, co požadoval pan president pro udržení vládní koalice, to nakonec nebylo, jen 38, a ještě k tomu notářsky neověřených, ale přesto – účast na Stezce odvahy byla úctyhodná. Dodatečně přišlo několik fotografií od Jany Zapletalové, najdete je v @, ročník 2013, úplně na konci.

Celkem teda máme v letošní reportáži 39 fotek, ovšem vyskytlo se několik nepřesností. Zaprvé: „Na prvním stanovišti neseděla dobrá víla, ale námořník!! No byla tam fakt tma.“

Zadruhé: „Svítící náramek dostal na ruku úplně každý, kdo vyšel na trasu, ne jen dvojice, chlapec ho měl možná schovaný pod bundou, dělají to tak naschvál, prý aby na velké trase nepoznaly ty strašidla, že někdo jde, chichi, taky dobrý.“

Zatřetí: „Na té Brněnské, na Lešetíně, to není víla Šrek, ale přímo Fiona!!! Pozdější Shrekova manželka!“ No, podoba úžasná.

 

 

Neděle 1.9.2013 16:30

STEZKA ODVAHY 31.8.2013

„Jé, tady je světýlko a tam další!“, ozývalo se včera večer ze všech stran. Světýlka, většinou kalíšky ve skleničkách, nebo malé petrolejky a bylo jich hodně, co dvacet metrů jedna, označovala trasu, kudy se měly ubírat soutěžící děti. Jako obvykle byly připraveny dva okruhy, větší pro větší děti a menší pro ty menší. Reportáž z menšího okruhu otevřete v levém sloupci, nebo kliknutím na modrý zavináč @.

 

 

Pondělí 26.8.2013 19:15

POZVÁNKA na SOBOTNÍ STEZKU ODVAHY!

 

 

Středa 21.8.2013 20:30

DĚTSKÝ DEN 1.6.2013

Kvůli deštivému počasí se letošní Dětský den neodbýval na hřišti u sokolovny, jak původně plánováno i plakátováno, ale v Dělnickém domě. Dětem to nijak nevadilo, hrály připravené hry, tančily a soutěžily, jako by se nechumelilo. V tombole byla spousta krásných cen, s ukázkou své práce přišla také policie ČR.

 

 

Středa 21.8.2013 19:00

POZVÁNKU SICE JEŠTĚ NEMÁME...

...ale podle zaručených zpráv startuje letošní Stezka odvahy v sobotu, 31.8. v 19 hodin, v hospodě Na Baště. Stezku pořádá Svaz žen, už skoro deset let, vždy na konci prázdnin. Fotografie minulých ročníků otevřete v levém sloupci, nebo kliknutím na modrý zavináč @.

 

 

Sobota 17.8.2013 20:00

VÍTÁME NA LOVĚŠICKÝCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH!

Milí přátelé, stalo se skutečností, že naše obec má svoje webové stránky. Nejsou nikým financované (a taky na nikom závislé), proto na vás bliká nahoře reklamní banner. S tím se nedá nic dělat, ale zato můžeme konečně publikovat aktuální zprávy a pozvánky, fotografie nové i starší, kroniky, rodinné příběhy, vzpomínky pamětníků – zkrátka iniciativě se meze nekladou. Máte-li chuť a podněty, stačí napsat do návštěvní knihy, najdete ji v levém sloupci. Můžete psát i anonymně, nebo pod smyšlenými jmény, můžete tam i diskutovat a zanechávat vzkazy.

Pro pozvánky a spřízněné webové stánky je určena příslušná podstránka. Zatím zeje prázdnotou, ale budeme tam uveřejňovat pozvánky na místní akce a taky adresy spřízněných webových stránek, takže kdo opět nějaké máte, pošlete jejich adresu na naši adresu: editor@lovesice.unas.cz

Podoba stránek není definitivní, může se měnit upravovat a rozšiřovat, občas nakoukněte a uvidíte, podle poskytovatele máme k dispozici 200 až 500MB, s tím už se dá něco podniknout, že jo?

 

 

Středa 1.5.2013 20:00

PÁLENÍ ČARODĚJNIC 30.4.2013

B. Koňařík

Jako každoročně, i letos pořádal místní Svaz žen pálení čarodějnic. Sraz byl o půl šesté večer v místní hospodě Na Baště. Tam se chystal táborák, prodávaly „letenky“ – to jsou takové kartičky, opravňující k účasti na průvodu, všelijak se křepčilo a taky se řadil průvod .

Když se průvod seřadil, vyrazil na dědinu. Zdálky to vypadalo jako procesí, jenže místo monstrance se nesla čarodějnice, která se jmenovala, jmenovala... jméno už si nevzpomenu, ale taky se řehtalo řehtačkama a k tomu vyhrával místní rozhlas.

Když průvod došel až na konec dědiny, prošel kolem potoka Svodnice do druhé ulice, aby zpátky přes dětské hřiště a kolem kapličky dorazil opět do hospody.

Na nádvoří se pak zapálil táborák a tančilo se a zpívalo kolem táboráku. Táborák nejdříve hořel malým plamenem, pak větším a větším, a nakonec, když byl největší se na něm octla čarodějnice, která hořela a hořela, až úplně shořela.

Dále pokračovaly dětské hry, opékání a tak všelijak podobně, ale to už jsem tam nebyl, takže kdo máte fotky z dětských her a opékání, pošlete, rádi je dodatečně uveřejníme.