[Home] Zpět na první stránku

 

DĚTSKÉ ŠIBŘINKY 23.2.2014

 

 

Dětský karneval zaznamenal letos mimořádně vysokou účast. Začal ve dvě odpoledne, a jak zjistil Lověšický statistický úřad, již v 15:00 SEČ se v sále Dělnického domu pohybovalo 99 masek, víc bylo snad jedině fotografů.

 

 

Nejčastěji byly zastoupeny princezny, berušky, piráti, ale také vodníci, indiáni, mušketýři, kostlivci, víly a já nevím, kdo ještě; všechny se snad nedají ani vyjmenovat. V jediném exempláři se vyskytovala pouze jediná maska, a to mažoretka.

 

 

Program moderovala Ovečka vybavená mikrofónem, které vypomáhaly Karkulka, Rejtar a Sněhurka. Rejtar dezertoval ze Švédské armády při pátečním obléhání Lověšic, na Sněhurce mohli někteří malošci oči nechat.

 

 

Tančilo se organizovaně i neorganizovaně. Organizovaně nejvíc takový ten had, v minulosti nazývaný chorovod, dnes populární jako Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka.

 

 

Také se hrály soutěživé hry, pochopitelně o ceny. Jednou z cen byla píšťalka, na kterou pak všechny děti na povel hromadně zapištěly. Tady na fotkách to není dobře rozpoznat, ale prý je bylo slyšet až v Austrálii.

 

 

Nedílnou součástí lověšických šibřinek bývá vystoupení dětí místní mateřské školky. Vloni měly nacvičenou písničku, letos recitační pásmo, při kterém se slavily, jen tak mimochodem, narozeniny dvou místních Markétek.

 

 

Pak se zase tancovalo, házely konfety; byla i tombola, prostě šibřinky, jak mají být. Snad máme nafocené všechny masky, jestli některou z nich postrádáte, pošlete pošlete fotku, rádi ji přikopírujem.