[Home] Zpět na první stránku

 

VODĚNÍ MEDVĚDA / 15.2.2015

 

 

 

 

Při prohlížení fotografií z let 2007 až 2014, případně z let 1996 až 2006, pátrá zvídavé oko lověšických patriotů především po nových postavách a maskách. Vloni to byli kriminálníci, letos ozbrojené složky.

 

 

 

 

Ty se nám nejenom nevídaně rozmnožily, ale navíc byly vyzbrojeny zbrusu novým bezzákluzovým kanónem, ráže 100mm. Jeho obsluha také ihned po signálu ponocného (na obr. vlevo s kravským rohem v podpaží a hodinama na zádech) zaujala palebné postavení na křižovatce u školky a jedním vrzem tak ovládla strategické komunikace celej dědiny.

 

 

 

 

Nato zahlaholili muzikanti a průvod se hnul kupředu. Jak už bývá zvykem, skoro u každého domku čekalo pohoštění, jak pevné, tak tekuté, taky se tancovalo s medvědem a vybíraly pokuty od řidičů, kteří neukázněně rušili plynulý průběh průvodu.

 

 

 

 

 

 

 

Na rozcestí u Sokolovny došlo vlivem překročení maximální povolené rychlosti a nepřizpůsobení vozidla stavu vozovky k částečnému vykulení kanónu, ale společnými silami zainteresovaných se závadu podařilo na místě opravit.

 

 

 

Od Sokolovny, která se opravuje, se pokračovalo kolem potoka do Drážní, jenže hned za mostkem nám padl (prý pod tíhou vyznamenání) fotograf, takže jestli máte nějaké jiné obrázky, pošlete na příslušné adresy a časem se tady určitě objeví.