[Home] Zpět na první stránku

 

DĚTSKÉ ŠIBŘINKY / 1.3.2015

 

Foto a text B. Koňařík

 

 

 

 

 

Dětské šibřinky jako obvykle pořádal lověšický Český Svaz Žen, a jako obvykle, v Dělnickém domě. Masek bylo 85, což je o něco míň, než vloni, ovšem opticky to vypadalo, že je jich asi tak o polovinu víc. Důvodem je, že přibylo maskovaných dětí předškolkovního věku a batolat. To by jeden nevěřil, jak se dovedou v maskách přirozeně pohybovat a také soutěžit, bavit se a tančit. Všude jich bylo plno a slušelo jim to náramně.

 

 

 

 

 

Vlastní program začal promenádou masek. Dirigovala ho Tygřice Jitka vybavená mikrofónem, Tygřici sekundovali tradiční Karkulka, Kašpárek a indiánka s pestrobarevnou čelenkou, asi Nšo-či nebo Ribana, nebo jak se ty krásky z Vinetoua jmenovaly.

.

 

 

 

Velký úspěch mělo vystoupení dětí místní mateřské školky. Mělo i strhující choreografii, takže strhlo i batolata, která se nenuceně přidávala.

 

 

 

 

 

Následoval tanec a soutěž v nošení míčků na tácku.

 

 

 

 

 

Pak se organizovala společná fotografie. To se dělá tak, že se vyhlásí, aby se na daném místě seřadily masky, načež se na dané místo ze všech stran začnou tlačit příbuzní a fotografové. Ti se všemožně snaží dostat do objektivu než své milované miláčky, takže chvílemi to vypadalo, že se nepodaří nafotit než zadky a ruky s fotoaparátama. Nakonec se, pod pohrůžkou, že do Přerovska dáme právě fotku se zadkama, několik společných záběrů přeci jenom... no, doufejme, že masky máme všechny.

 

 

 

 

 

... a zase se tancovalo a zase soutěžilo...

 

 

 

 

 

Oficiální program uzavřela tombola. Lístky střežila speciální bezpečnostní agentura, ceny střežili Krteček a Fiona. Z klobouku losoval Kašpárek, ten napekl i dorty. To bylo radosti! Některé děti dokonce vyhrály obrázky malované na skle, například lověšickou kapličku ve vánočním hávu.